30.Eylül.2022 12:00

Üniversitelerin Destekçisi

YAYLA AGRO GIDA EĞİTİMİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYOR 

Yayla Agro Gıda, geleceğin sağlıklı nesilleri için üretiyor

Kurulduğu günden bu yana “Geleceğin sağlıklı nesillerini inşa etme” misyonuyla üretim faaliyetlerini sürdüren Yayla Agro Gıda, yarının umudu gençler için hayata geçirdiği projeleriyle dikkat çekiyor. Çok sayıda öğrenciye eğitim bursu vermenin yanında Türkiye genelindeki üniversiteli gençlerle el ele ortak projeler de yürüten Yayla Agro Gıda, 2022 yılının ilk yarısında 18 üniversitede 30 etkinliğin sponsoru oluyor.

Pirinç, bakliyat ve işlenmiş gıda sektörünün lider markası Yayla Agro Gıda, eğitimin sürdürülebilir kalkınmadaki öneminin farkındalığıyla kurulduğu günden bu yana eğitimi desteklemeye devam ediyor. Üniversite – sanayi iş birliğinin önemine inanan şirket, öğrencilere verdiği düzenli eğitim burslarının yanı sıra Türkiye genelindeki üniversitelerin kariyer günleri ile öğrenci kulüplerinin düzenlediği zirve, festival ve konferans gibi etkinliklere katkı sağlıyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2022 yılında da üniversitelerle iş birliğini sürdüren Yayla Agro Gıda, yılın ilk yarısında 18 üniversitede 30 etkinliğe sponsor olarak destek veriyor.

Yayla Agro, eğitim bursları ile başarılı gençlerin yanında…

Katkısız, koruyucusuz ev yemeği tadında pratik lezzetleri ulaşılabilir fiyatlarla öğrencilerle buluşturan Yayla Agro Gıda, eğitim noktasında topluma fayda sağlayacak birçok projeyi hayata geçiriyor. Her zaman öğrencilerin yanında olan şirket, yarınlar için her ay geleceğin ışığı olan yüzlerce öğrenciye eğitim bursu vererek sürdürülebilir kalkınmayı destekliyor. Bilim, tarih, sanat, spor dallarında başarılara koşan yüzlerce öğrenciden biri de Türkiye Halter Şampiyonu ve rekortmeni olan Tuğçe Boynueğri…

Yayla Agro Gıda’nın desteklediği milli sporcu Tuğçe Boynueğri, geçen yıl Rusya’da düzenlenen Avrupa Büyükler Halter Şampiyonası’nda Avrupa beşincisi, geçtiğimiz sene Romanya’da yapılan Avrupa Gençler Şampiyonası’nda Avrupa üçüncüsü olmuştu. Tuğçe Boynueğri’nin yeni hedefi ise Avrupa Şampiyonası’nda iyi bir dereceyle altın madalya kazanarak Tokyo Olimpiyatları’na kota almak. Yayla Agro Gıda da spor hayatı boyunca milli haltercinin yanında olmaya devam edecek.