08.Ekim.2022 12:00

Leap Kadın Kooparatifleri

2021 yılında başlattığımız "Üreten Kadına Destek" projesi Türkiye'nin dört bir yanında el emeği ile üretim yapan kadınlara destek olabilmek amacıyla Ankara ve Çorum’dan sonra Mardin’de…

 Yayla Agro Gıda ve Leap Kadın Kooperatifleri  ortaklığında, Yaşamın kaynağı kadın ve toprağın bereketini harmanlayan iş birliği ile Leap Kadın Kooperatiflerindeki kadınların yetenekli ellerinde birbirinden güzel “Amerikan servisleri” yapıldı.

Kadınların iş, eğitim ve toplumsal hayatta güçlenmeleri hedefini destekleyerek, kadın emeğini baş tacı eden projelerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Kadının iş gücü ve üretim piyasasına katılımını desteklemek ve el emeğini tüm üretim süreçlerimize dahil etmek amacıyla 25. Kuruluş yıl dönümümüze özel “Üreten Kadına Destek” projesi kapsamında Ankara ve Çorum’daki Kadın Kooperatiflerinden sonra  Leap Kadın Kooperatifleri ile işbirliği gerçekleştirdik. Yeni Çıkardığımız salata hazır serimiz için Mardin’de tasarlattığımız ve üretimini yaptırdığımız Amerikan Servisler yeni hikayelere eşlik etmek amacıyla Türkiye’nin dört bir yanında tüketicilerimiz tarafından kullanılmaya başlandı. Türkiye’de çalışan kadınların sürdürülebilir gelir elde etmesinin yanı sıra, kadın girişimciler tarafından kurulan işletmelerinin sürdürülebilir olmasına katkı sağlamak amacıyla yeni projelerle Türkiye’nin dört bir yanında var olmaya devam edeceğiz.